copyright by
Graffiti artystyczne i reklama w Częstochowie
g     a     l     e     r     i     e


graffikon graffiti artystyczne w częstochowie Michał Błach Nazwa Graffiti pochodzi od włoskiego słowa graffiato ("porysowany"). W historii sztuki termin "Graffiti" oznacza sztukę malowania poprzez wdrapywanie projektu w powierzchnie. Taka jest geneza nazwy. Początki graffiti w dzisiejszym tego słowa znaczeniu sięgają przełomu lat 60 i 70 XX wieku, kiedy to popularne stały się tzw. tagi - wykonane flamastrem lub farbą stylizowane napisy. Upowszechnienie farb w sprayu sprawiło, że napisy stały się większe, bardziej kolorowe i łatwiejsze do zauważenia.

graffiti artysyczne w częstochowie, nowe formy reklamy Współczesne graffiti to sztuka. Ludzie przestają łączyć graffiti z wandalizmem, lecz widzą w malowaniu silne medium. Medium, które do nie dawna kojarzone było z buntem i służyło także jako przekaz polityczny, teraz zaczyna pojawiać się w formie obrazów w prywatnych domach, lub staje się specyficznym, a także potężnym nośnikiem reklamy.  

graffiti artystyczne częstochowa Zacząłem malować graffiti w 1997 roku. Malarstwo za pomocą puszki sprayu stało się moją pasją, czego kontynuacją były studia na wydziale wychowania artystycznego w zakresie sztuk plastycznych, gdzie w roku 2007 zdobyłem tytuł magistra sztuki.

Moja twórczość została dostrzeżona na wielu wystawach,graffiti artystyczne. teatr częstochowa. także na Triennale Sztuki Najnowszej w Częstochowie. Pojawiły się zamówienia z Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, z Urzędu Miasta, szkół i od osób prywatnych. W swych pracach posługuję się standardowymi końcówkami, nie używam szablonów - co oznacza, że wszystko co widać na projekcie zostało namalowane od ręki, a nie "odrysowane". Puszka w mojej ręce, to nic innego jak pędzel artysty.


Zapraszam Państwa do zapoznania się z moją galerią, a także ofertą. Do zobaczenia!.

Michał Błach